باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
مشاوره حقوقی نفقه جنین و مخارج دارو

مشاوره حقوقی نفقه جنین و مخارج دارو

مشاوره حقوقی نفقه جنین و مخارج دارو

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی نفقه جنین و مخارج دارو اگر زوجه حامل ناشزه باشد آیا پرداخت نفقه جنین به عهده شوهر است و میتواند درخواست نفقه جنین و یا دارو و درمان آن را بنماید؟

اتفاق نظر

براساس نظریه شماره ۲۰۵۶/۷ مورخ ۲۹/ ۳/۷۰ اداره حقوقی آن مقدار از نفقه که برای سلامت حمل ضرورت داشته باشد با لحاظ ماده ۱۱۰۹ قانون مدنی از طرف زوجه قابل مطالبه است و در صورت امتناع زوج از پرداخت نفقه و طبق تشخیص دادگاه تا این حد قابل تعقیب کیفری است. توضیح آن که زوجه ناشزه حق نفقه ندارد اعم از آنکه حامل باشد یا نباشد ولی نفقه اختصاصی جنین به موجب اطلاعات ادله که نفقه اولاد بر عهده پدر است و طبق آیه «ان کن اولایت حمل فانفقر اعلیهن حتی یضمن حملهن» نیز بر این امر دلالت دارد.

نظر کمیسیون نشست قضائی

هرچند زنی که نشوز می کند استحقاق دریافت نفقه را در آن ایام ندارد، با توجه به این که مطابق ماده ۱۱۹۹ قانون مدنی نفقه اولاد بر عهده پدر است، مطابق ملاک قسمت اخیر ماده ۱۱۰۹ قانون مدنی زن ناشزه حامله تا زمان وضع حمل حق نفقه را دارا خواهد بود و با توجه به این که سلامت جنین بستگی کامل به سلامت مادر و تغذیه صحیح او دارد، نفقه نه به مقداری که برای سلامت محل ضرورت داشته باشد، بلکه به میزانی که سلامت زن و حمل را توأماً تأمین کند، باید از سوی شوهر پرداخت شود.

مشاوره حقوقی www.hilawyer.ir

مشاوره حقوقی نفقه جنین و مخارج دارو
5.00/55
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز