سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
خانه » مشـــاوره حقوقی دعـــاوی کیفری | حقوقی » مشاوره حقوقی امور قراردادها » مشاوره حقوقی نحوه اعلام ورشکستگی چگونه است
مشاوره حقوقی نحوه اعلام ورشکستگی چگونه است

مشاوره حقوقی نحوه اعلام ورشکستگی چگونه است

مشاوره حقوقی نحوه اعلام ورشکستگی چگونه است

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی نحوه اعلام ورشکستگی چگونه است قانونگذار در قانون تجارت نحو ہی اعلان را از نظر شکلی مشخص نکرده اما می‌توان از وحدات ملاک مواد ۲۴ و ۲۵ قانون اداره‌ی تصفیه‌ی امور ورشکستگی مصوب ۱۳۱۸ جهت تشخیص نحوہی اعلان استفاده کرد.

ماده ۲۴ قانون اداره‌ی تصفیه‌ی امور ورشکستگی: «اداره‌ی تصفیه آگهی منتشر نموده و نکات زیر را در آن قید می‌نماید:

۱. تعیین ورشکسته و محل اقامت او و تاریخ توقف (در صورتی که در حکم دادگاه تعیین شده باشد.)

۲. اخطار به بستانکاران و کسانی که ادعایی دارند به این که ادعای خود را ظرف دو ماه به اداره اعلام نمایند و مدارک خود را (اصل یا رونوشت گواهی شده) به اداره تسلیم دارند. اداره می‌تواند این مدت را برای کسانی که در خارجه اقامت دارند تمدید نماید.

۳. اخطار به بدهکاران متوقف که در ظرف مدت نام برده خود را معرفی کنند. متخلفین از این اخطار به جریمه‌ی نقدی معادل صدی بیست و پنج دین به نفع صندوق (ب) مذکور در مادهی ۵۴ محکوم خواهند شد. دادگاه می‌تواند علاوه بر جریمه‌ی نقدی به حبس تأدیبی از سه تا شش ماه نیز محکوم نماید.

۴. اخطار به کسانی که به هر عنوان اموال ورشکسته در دست آن‌ها است که آن اموال را در ظرف مدت نام برده در اختیار اداره بگذارند و گرنه هر حقی که نسبت به آن مال دارند آن‌ها سلب خواهد شد مگر این که عذر موجهی داشته باشند.

۵. دعوت اولین جلسه‌ی هیأت بستانکاران که منتهی در ظرف بیست روز از تاریخ آگهی تشکیل خواهد شد ضمناً قید شود کسانی که با متوقف مسئولیت تضامنی داشته و یا ضامن او هستند می‌توانند در جلسه حضور به هم رسانند

ماده ۲۵ قانون اداره‌ی تصفیه‌ی امور ورشکستگی: «آگهی در مجلهی رسمی وزارت دادگستری او یکی از روزنامه‌های کثیر الانتشار دو بار به فاصله‌ی ده روز منتشر خواهد شد نسخه ای از این آگهی برای هر یک از بستانکارانی که شناخته شده است فرستاده می‌شود.»

مشاوره حقوقی نحوه اعلام ورشکستگی چگونه است
5.00/55
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز